11. Festival pčelarstva i 18. Ocjenjivanje meda Zagrebačke županije i 9.Samoborski medni dani

Nadređena Kategorija: ROOT Kreirano: Ponedjeljak, 13 Rujan 2021 Ažurirano: Ponedjeljak, 13 Rujan 2021 Objavljeno: Ponedjeljak, 13 Rujan 2021 Napisao/la Super User

11. Festival pčelarstva i 18. Ocjenjivanje meda Zagrebačke županije i 9.Samoborski medni dani

(18. i 19. rujna 2021. Trg kralja Tomislava, Samobor)

Manifestacija će se održati 18. i 19. rujna 2021. godine, na glavnom trgu u Samoboruu organizaciji SAVEZA PČELARSKIH UDRUGA ZAGREBAČKE ŽUPANIJEi pčelarske udruge Samobor i Sv. Nedelja iz Samobora. Pokrovitelji manifestacije su Zagrebačka županija i grad Samobor. Institucionalni pokroviteljisu Hrvatski pčelarski savez, Hrvatsko apiterapijsko društvo.

Cilj ovog okupljanjaje prikazati tradiciju uzgoja pčela i proizvodnje pčelinjih i pčelarskih proizvoda i predstaviti posjetiteljima dio kulturne baštine i običajima našeg lijepog kraja. Manifestacija ima edukativni, kulturno-umjetnički, izložbeno-prodajni i turističko-promotivni karakter. Na manifestacijiće sudjelovati pčelarice i pčelari iz svih pčelarskih udruga Zagrebačke županije, uz izlaganje, degustaciju, savjetovanje i promotivnu prodaju svojih proizvoda.

Program manifestacije počinje u subotu 18.rujna u 10 sati gdje ćemo poslije pozdravnih govora i iskazivanja dobrodošlice dragim nam gostima podijelitizlatna priznanja i proglasiti šampiona 18.Ocjenjivanja meda Zagrebačke županije.

Ova naša manifestacija obuhvaća još nekoliko tematskih cjelina i to: - Apiterapijsko savjetovalište kroz koje ćemo savjetovati posjetitelje kako koristiti pčelinje proizvode kroz cijelu godinu. Tomu u prilog organiziramo za sve posjetitelje degustaciju ocjenjenog meda kako bi posjetitelje upoznali s vrstama meda s područja naše županije. Uz kratki kulturno-umjetnički programi izložbu i prodaju pčelinjih proizvoda, tu je još jedna atrakcija za posjetitelje – gastronomska kušaonica kroz koju ćemo u subotu pripremati lovački paprikaš s peludom i medom uz pomoć prijatelja izPčelarske sekcije Ustanove za sveobuhvatnu skrb "Tigrovi" Rakitje,te će gosti i posjetitelji imati priliku kušati ovaj specijalitet, a u nedjelju će se održati degustacija medenih kolača koju organiziramo uz pomoć prijatelja iz slastičarnice La Sa Da .

S obzirom na sve gore navedeno, te zbog  izuzetnog značaja ove pčelarske manifestacije za naš kraj i naše članove, molimo Vas da pozovete sve zainteresirane da posjete „11. Festival pčelarstva Zagrebačke županije“.

Za sve daljnje informacije  stojimo Vam na raspolaganju.

Uz srdačan pčelarski pozdrav,     

                  Medno!!!                                                                                    Predsjednik

         U Bregani, 10. rujna 2021.                                                         Željko Vukić, dipl.ing.

Original dokument

Hitova: 305